SK vodní slalom České Budějovice

Čeští olympionici přijedou do Českých Budějovic na festival Wave

Přímo z olympijského Londýna přijedou do Českých Budějovic na Mezinárodní festival vodních sportů Wave singlkanoista Stanislav Ježek a deblkanoista Jaroslav Volf. Ježek dnes pojede jako velký favorit o medaili v kategorii singlkanoí, ve čtvrtek pak navíc na deblkanoi s Vavřincem Hradílkem. Právě v kategorii C2 patří mezi největší favority stříbrní z OH v Pekingu Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem. Pátý ročník festivalu Wave se koná ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném u Českých Budějovic od čtvrtka 2. srpna do neděle 5. srpna.

Ve čtvrtek a v pátek budou závodit junioři, večer pak hlavní program otevřou od 19:30 hodin kapely. Postupně budou hrát Streetwings, Potrubí a Akia b.a. V sobotu v 10 hodin začne kvalifikace hlavního závodu Wave 2012 International Slalom Race, semifinále pak odstartuje v neděli v 10:00 a finále ve 12:30. Do závodů je přihlášeno přes 240 závodníků z 11 zemí.

Standovi samozřejmě držíme palce, kvalifikaci jel výborně a určitě má formu, aby dneska bral medaili,“ říká ředitel organizačního týmu festivalu Martin Toncar a dodává: „vážíme si toho, že hned po olympiádě přijede na festival Wave a rozhodně bychom ho nejraději přivítali jako olympijského vítěze.“

Ještě většími favority na medaili jsou pak na deblkanoi Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, kteří na olympiádě v Aténách získali bronz, v Pekingu pak stříbro. Pokud tedy udrží nastavený rytmus, v Londýně na ně čeká zlato. „Stejně jako Standa Ježek ani Jarda Volf nebude na festivalu Wave žádný nováček,“ říká Martin Toncar.

I na nové slalomové trati se pojede s trochu upravenými pravidly někdy extrémní Boater (Masso) Cross, kdy jede několik turistických lodí slalomovou tratí najednou. Diváci si budou moci pod dohledem zkušených instruktorů zdarma vyzkoušet rafting nebo plavání v divoké vodě.

V sobotu budou navíc od 19:30 hrát kapely Pampalini Funky Jam, StrongCoffe a Road Work.

Kompletní program je na webu festivalu.

Přečtěte si také:
Vodácký festival WAVE 2013
Festival Wave je zpět – oslavíme (snad) olympijská zlata
Juniorskou nominaci ovládli kajakářka Galušková a singlkanoista Cepek - vyhráli, co se dalo.
Krejčí - Krejčí - Krejčí
ČP a MČR ve sjezdu na divoké vodě
Český pohár ve slalomu objektivem Davida Weise.
Přehled výsledků členů SK VS Č.Budějovice v sezóně 2012
Děkujeme všem
Štěpánka Hilgertová bude závodit na šesté olympiádě. Uspěli i Stanislav Ježek a Volf se Štěpánkem
Vavřinec Hradilek pojede na olympiádu!

Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad