SK vodní slalom České Budějovice

Vavřinec Hradilek pojede na olympiádu!

Kajakář Vavřinec Hradielk dojel druhý ve třetím nominačním závodě a díky předchozím dvěma vítězstvím, si zajistil start na olympijských hrách. V dalších kategoriích se rozhodne až zítra. 

Související odkazy: 

Mezi kajakářkami je blízko šesté olympiády Štěpánka Hilgertová, která ale ještě musí porazit o generaci mladší Kateřinu Kudějovou.V singlkanoích jedou o letenku do Londýna Stanislav Ježek a Vítězslav Gebas. Mezi deblkanoemi mají nejlepší pozici Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm, na které budou útočit především Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem. Start kvalifikace bude zítra v 10.00, finále A, ve kterém se představí deset nejlepších, začne v 13.15
 
Štěpánka Hilgertová dnešní závod vyhrála a dostala se tak v průběžném pořadí před Kateřinu Kudějovou, která skončila po velké chybě až devátá. Pokud zítra jedna z nich vyhraje, poletí do Londýna. Lepší výchozí pozici má Hilgertová. Do bojů o OH ale ještě může zasáhnout hlavně Irena Pavelková.
 
Souboj mezi dvěma muži bude v kategorii singlkanoí. Účastník olympijských her v Pekingu Stanislav Ježek dnes dojel druhý, musel sklonit před Vítězslavem Gebasem. Právě ten ho může připravit o olympijský závod, musí ale vyhrát. Navíc je ve hře ještě Jan Mašek - i jeho pošle vítězství do Londýna.
 
V kategorii deblkánoí ovládli už druhý nominační závod Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm a jsou na průběžné druhé pozici za dvojicí Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek. Před posledním závodem jsou na tom ale lépe Karlovský – Jáně, protože budou škrtat horší výsledek.  
 
„Ze závodu mám opravdu radost. Protože nejen všechno běželo bez větších problémů, ale hlavně jsem rád, že dorazilo tolik diváků,“ říká předseda Sportovního klubu vodní slalom a bývalý olympionik Jakub Prüher a dodává: „snad nám bude počasí přát i zítra a opět budou plné břehy.“
 
Zítra vyvrcholí nominace pro OH vodních slalomářů. Závodníci jedou celkem čtyři nominační závody, počítají se tři nejlepší. První dvě klání se jela na těžké trati na Trnávce u Želiva. 
 

Fotogalerie: atmosféra závodů - děkujeme divákům:

zobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikost

 

Přečtěte si také:
Vodácký festival WAVE 2013
Čeští olympionici přijedou do Českých Budějovic na festival Wave
Festival Wave je zpět – oslavíme (snad) olympijská zlata
Juniorskou nominaci ovládli kajakářka Galušková a singlkanoista Cepek - vyhráli, co se dalo.
Krejčí - Krejčí - Krejčí
ČP a MČR ve sjezdu na divoké vodě
Český pohár ve slalomu objektivem Davida Weise.
Přehled výsledků členů SK VS Č.Budějovice v sezóně 2012
Děkujeme všem
Štěpánka Hilgertová bude závodit na šesté olympiádě. Uspěli i Stanislav Ježek a Volf se Štěpánkem

©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad