SK vodní slalom České Budějovice

Štěpánka Hilgertová bude závodit na šesté olympiádě. Uspěli i Stanislav Ježek a Volf se Štěpánkem

Kajakářka Štěpánka Hilgertová pojede na šestou olympiádu. V posledním nominačním závodě ve Vodáckém areálu Lídy Polesné vyhrála a v konečném součtu tak porazila Kateřinu Kudějovou. I v dalších kategoriích uspěli zkušení závodníci.

Související odkazy: 

Už na čtvrté olympijské hry v řadě pojede stříbrná delkanoe z Pekingu Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek. Poslední závod vyhráli, stejně jako pátý muž posledních Her singlkanoista Stanislav Ježek. I ten si zajistil start v Londýně. Český tým doplní kajakář Vavřinec Hradílek, který se nominoval už včera. Na olympijské hry do Londýna tak pojede stejný tým, jaký byl v Pekingu 2008. 

Štěpánka Hilgertová se vrátila do boje o olympiádu až včerejším vítězstvím, kdy Kateřina Kudějová závod pokazila. Svoji šanci už 44 letá kajakářka nepustila. Do finále postoupila z druhého místa a už před startem věděla, že Kudějová zajela jen o setinu pomalejší čas než ona v první jízdě. Ve finále ale výrazně zrychlila a v Londýně tak bude bojovat o třetí olympijské zlato. 

Deblkanoisté Volf se Štěpánkem se vloni vůbec nedostali do reprezentace, letos ale ustáli útok tréninkových kolegů Ondřeje Karlovského a Jakuba Jáněho. V dnešním závodě vyhráli už kvalifikaci a ve finále si ještě o čtyři sekundy rychlejší jízdou zajistili nejen dílčí vítězství, ale hlavně triumf v celé nominaci. V Aténách 2004 vybojovali bronz, o čtyři roky později v Pekingu stříbro. Pokud by tedy drželi nastavenou posloupnost, z Londýna by měli přivést zlato.

Na svoji druhou olympiádu pojede silnglkanoista Stanislav Ježek. Olympijskou cestu mu mohli překazit jen Vítězslav Gebas a Jan Mašek. Bronzový z MS 2006 Stanislav Ježek ale poslední závod s velkým náskokem ovládl a jasně potvrdil pozici české jedničky. 

„Byl to hodně ostrý start nového areálu, závodilo se v něm vůbec poprvé, ale vyšlo to,“ říká předseda Sportovního klubu vodní slalom a bývalý olympionik Jakub Prüher a dodává: „hlavně jsem rád, že přišlo tolik lidí, snad dorazí i na začátku června na další závody, to bude finále  juniorské nominace.“

Foto ze závodu:

Stanislav Ježekzobrazit plnou velikostVeronika VojtováŠtěpánka Hilgertovázobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostDiváciJaroslav Volf, Ondřej ŠtěpánekJindřich BenešLuboš Hilgertzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostKlapka a jedéééémzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostD-speaker | pes | M-speaker

 

Přečtěte si také:
Vodácký festival WAVE 2013
Čeští olympionici přijedou do Českých Budějovic na festival Wave
Festival Wave je zpět – oslavíme (snad) olympijská zlata
Juniorskou nominaci ovládli kajakářka Galušková a singlkanoista Cepek - vyhráli, co se dalo.
Krejčí - Krejčí - Krejčí
ČP a MČR ve sjezdu na divoké vodě
Český pohár ve slalomu objektivem Davida Weise.
Přehled výsledků členů SK VS Č.Budějovice v sezóně 2012
Děkujeme všem
Vavřinec Hradilek pojede na olympiádu!

©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad