SK vodní slalom České Budějovice

Projekty již realizované a projekty navazující na projekt Revitalizace

V minulosti bylo realizováno několik investičních a řada neinvestičních projektů, které měli za cíl rozvoj areálu či činnosti klubu. Z investičních projektů jmenujme projekty Značení a nástupní mola ve vodáckém areálu Lídy Polesné či Úržba areálu. Druhý jmenovaný zajistil bezpečnost návštěvníků a sportovců na slalomové trati a první, alespoň částečně, mobilní překážky pro slalomovou trať.

Mezi neinvestičními projekty je důležité zmínit především dotační programy Českého svazu kanoistů, které byly využity k přípravě mládeže a k pořádání některých akcí.

Pořádané akce, především pak mezinárodní festival vodních sportů Wave, výrazně pomáhají rozvoji areálu v dlouhodobé perspektivě. Akce samotné neslouží ke generování zisku, ale k propagaci areálu a částečné obměně jeho vybavení.

Projekt Revitalizace vodáckého areálu Lídy Polesné (dále jen Revitalizace) je největším projektem a navazuje na již realizované programy a akce.

Zcela připravený je i projekt stavby Loděnice, který by zajistil kvalitní zázemí nejen pro sportovce, ale i pro návštěvníky areálu. Žádost o finanční podporu pro tento projekt byla podána a v tuto chvíli čekáme na rozhodnutí příslušných orgánů.

Revitalizace také navazuje na již uskutečněné projekty v oblasti cestovního ruchu, a to nejen na Českobudějovicku. Například na rozvoj Lipenského areálu. Vodácký areál Lídy Polesné může být vhodnou alternativou během špatného počasí, protože například pro rafting jako takový není déšť překážkou, a rozšířit tím celkovou nabídku, čímž může přispět k prodloužení pobytu návštěvníků v regionu. Projekt má velmi silnou vazbu na IPRM Město a Voda. Jedná se primárně o projekt Splavnění Vltavy, který staví vodácký areál Lídy Polesné do centra zájmu turistického ruchu. Již začala stavba plavební komory na jezu v Českém Vrbném a brzy odstartuje také stavba ochranného přístavu, který bude umístěn na začátku slalomové trati a bude sloužit lodím rekreační plavby. Z toho důvodu bude zmenšena plocha "startovního bazénku" . Přímo na okraji mariny u cyklostezky bude zřízena zastávka lodní dopravy. Postaven bude také nový sklápěcí most.

Více informací o ochranném přístavu najdete zde.
Více o aktivitách města České Budějovice v Českém Vrbném najdete zde.

Ochranný přístav (marina)

zobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikost

zdroj: www.c-budejovice.cz

Similar stories:
Areal modernisation 5. 3. 2012
Areal modernisation 28.1.2012
Areal modernisation 25. 11. 2011
Areal modernisation 6.11.2011 photos from bird perspective
Areal modernisation 11.9.2011
Areal modernisation 21.8.2011
Areal modernisation 6. 8. 2011
Areal modernisation 28. 7. 2011
Areal modernisation 28.6.2011
Areal modernisation 14.6.2011

©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad