SK vodní slalom České Budějovice

Projekty již realizované a projekty navazující na projekt Revitalizace

V minulosti bylo realizováno několik investičních a řada neinvestičních projektů, které měli za cíl rozvoj areálu či činnosti klubu. Z investičních projektů jmenujme projekty Značení a nástupní mola ve vodáckém areálu Lídy Polesné či Úržba areálu. Druhý jmenovaný zajistil bezpečnost návštěvníků a sportovců na slalomové trati a první, alespoň částečně, mobilní překážky pro slalomovou trať.

Mezi neinvestičními projekty je důležité zmínit především dotační programy Českého svazu kanoistů, které byly využity k přípravě mládeže a k pořádání některých akcí.

Pořádané akce, především pak mezinárodní festival vodních sportů Wave, výrazně pomáhají rozvoji areálu v dlouhodobé perspektivě. Akce samotné neslouží ke generování zisku, ale k propagaci areálu a částečné obměně jeho vybavení.

Projekt Revitalizace vodáckého areálu Lídy Polesné (dále jen Revitalizace) je největším projektem a navazuje na již realizované programy a akce.

Zcela připravený je i projekt stavby Loděnice, který by zajistil kvalitní zázemí nejen pro sportovce, ale i pro návštěvníky areálu. Žádost o finanční podporu pro tento projekt byla podána a v tuto chvíli čekáme na rozhodnutí příslušných orgánů.

Revitalizace také navazuje na již uskutečněné projekty v oblasti cestovního ruchu, a to nejen na Českobudějovicku. Například na rozvoj Lipenského areálu. Vodácký areál Lídy Polesné může být vhodnou alternativou během špatného počasí, protože například pro rafting jako takový není déšť překážkou, a rozšířit tím celkovou nabídku, čímž může přispět k prodloužení pobytu návštěvníků v regionu. Projekt má velmi silnou vazbu na IPRM Město a Voda. Jedná se primárně o projekt Splavnění Vltavy, který staví vodácký areál Lídy Polesné do centra zájmu turistického ruchu. Již začala stavba plavební komory na jezu v Českém Vrbném a brzy odstartuje také stavba ochranného přístavu, který bude umístěn na začátku slalomové trati a bude sloužit lodím rekreační plavby. Z toho důvodu bude zmenšena plocha "startovního bazénku" . Přímo na okraji mariny u cyklostezky bude zřízena zastávka lodní dopravy. Postaven bude také nový sklápěcí most.

Více informací o ochranném přístavu najdete zde.
Více o aktivitách města České Budějovice v Českém Vrbném najdete zde.

Ochranný přístav (marina)

Ochranný přístav v Českém Vrbném, zdroj: www.c-budejovice.czOchranný přístav v Českém Vrbném, zdroj: www.c-budejovice.czOchranný přístav v Českém Vrbném, zdroj: www.c-budejovice.cz

zdroj: www.c-budejovice.cz

Přečtěte si také:
První trénink na nové trati - voda teče pravidelně
Slalomová trať v Českém Vrbném otevřena
Stav modernizace areálu 5. 3. 2012
Stav modernizace areálu 28.1.2012, slalomová trať otevřena od 24.3.2012
Stav modernizace areálu 25. 11. 2011
Stav modernizace slalomové tratě 6.11.2011 a letecké pohledy
Stav modernizace slalomové tratě 11.9.2011
Stav modernizace k 21.8.2011
Kanál 6. 8. 2011
Průběh prací v Českém Vrbném k 28. 7. 2011

Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad