SK vodní slalom České Budějovice

Soustředění žákovského týmu

O víkendu 19.-20.8.2017 se staly Veltrusy dějištěm Memoriálu J. Froňka.

V týdnu před konáním závodů skupinka starších závodníků pod vedením trenéra Oldy Webera trénovala na místním kanále, v Brandýse nad Labem a v Roudnici nad Labem. V pátek se k nim pak, na trénink před sobotním závodem, připojila skupinka žáků pod vedením Roberta Tesaře.

Při závodě na velice obtížné trati se závodníci našeho oddílu utkali i s některými z našich největších vodáckých hvězd, např. rodinou Hilgerových, s trenéry a legendami oddílu SKVS Robertem Tesařem (3.V) a Oldou Weberem (8) a Lukášem Pinkavou (8.VM). V kategorii nejmladších žáků projevil svou srdnatost Vašek Strejc (9.ZM). Vyhrál souboj nad vodním válcem, který ho zcela pohltil. Dokázal ale eskymáckým obratem udržet vládu nad situací a trať dokončil. Dále se z mladších žáků zúčastnili David Novotný (7.ZM), Jakub Komárek (8.ZM) a Kateřina Švehlová (1.ZM) – všichni kat.K1.

Za starší žáky nás na kajaku reprezentovali Jakub Stanovský (2.ZS), Hynek Putzer (16.ZS), Zbyněk Pípal (5.ZS) a Hana Tesařová (4.ZS).

V dorostencích bojovali v kat. K1 Tomáš Rezek (3.DM), Jakub Krejčí (1.DM), Vojtěch Tesař (6.DM), v kat. C1 Vojtěch Stanovský (1.DM).

Tréninková skupinka Roberta Tesaře se zúčastnila pouze sobotního závodu. Na neděli se přesunuli do dějiště dalšího důležitého závodu – Brandýsa nad Labem, kde trénovali na MČR žáků, které se uskuteční 2.9. 2017.

Ne zcela prázdninové počasí dokázal vyvážit tradičně skvělý Mama bufet – kategorie B1, takže všichni závodníci odjížděli spokojeni.

Zdroj: Agentura AKE 119

©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad