SK vodní slalom České Budějovice

Úspěšné vystoupení našich slalomářů v Českém poháru žáků

Máme za sebou 4 závody ČPŽ, které přinesly i několik pěkných umístění žáků SK VS České Budějovice ve věku 11-14 let.

První dva závody hostila nám poměrně vzdálená Kroměříž. V sobotu Kuba Stanovský vylovil z řeky Moravy nejcennější kov v kategorii K1 žáci starší a Kateřina Švehlová pak na tento úspěch navázala druhým místem v K1 žákyně mladší. V nově zavedené kategorii C2 mix si pro stříbro dojeli Jakub Stanovský a Hana Tesařová. Za zmínku ještě stojí pěkná umístění Zbyňka Pípala K1 žáci starší 6. místo, Vítka Šedivého v C1 žáci starší 6. místo a Hany Tesařové v K1 žákyně starší 6. místo.

Večer se celá výprava šla projít do velmi pěkného zámeckého parku, prohlédli jsme si náměstí v Kroměříži a sobotní den zakončili společnou večeří.

V neděli se pak děti pokusily navázat na úspěchy z prvního dne. To se však podařilo jen naší C2 mix posádce, která dojela na 3. místě. Nepopulární bramborová medaile připadla Kateřině Švehlové v K1 žákyně mladší, Vít Šedivý v C1 žáci starší bral 7.místo a Zbyněk Pípal v K1 žáci starší příčku devátou.

 

  1. a 4. závod se konal ve Vysokém Mýtě. Závodilo se na říčce Loučná, která zde skoro neteče, hodně meandruje, a tak největší nástrahou pro závodníky byly vodní řasy, které občas po průjezdu cílem visely na pádlech.

V sobotu se na stupínky vítězů postavila Kateřina Švehlová, třetí kajakářka v žákyních mladších. Jakub Stanovský a Hana Tesařová se radovali z druhého místa v C2 mix. Pěkné bylo také 5. místo Kuby Stanovského v K1 žáci starší a v singlkanoi žáků starších 7. místo Vítka Šedivého.

Neděle se slalomářům SK VS České Budějovice také vydařila. K.Švehlová si vyjela stříbro v K1 žákyně mladší, překvapivým 3.místem v C1 žáci starší se blýskl Vít Šedivý. Tato dvojíce si navíc odnesla i bronz za C2 mix.

Celý seriál Českého poháru žáků vrcholí 2. září Mistrovstvím ČR žáků na umělé slalomové dráze v Brandýse nad Labem.

zobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikostzobrazit plnou velikost

 

©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad