SK vodní slalom České Budějovice

Evropský pohár juniorů - vrchol závodní sezony v Českých Budějovicích

Náročné tratě nejen pro cizince, ale i pro domácí postavil Jakub Pruher a Olda Weber.

Domácí závodníci z SK Slalom České Budějovice se vůbec neztratili a dosáhli několika pozoruhodných výsledků. Největším překvapením bylo celkově druhé místo v součtu obou závodů Haničky Tesařové v kategorii K1 ženy do 14.let. Hanička v sobotu zvítězila a v neděli dojela  na 5.místě. V neděli na 6.místě za ní skončila další domácí  Kačka Švehlová. U obou se začíná projevovat cílevědomý trénink na kanále a pokud vydrží, je před nimi určitě spousta úspěchů.

Na C1 do 16.let dojel v sobotu Vojta Stanovský na solidním 5.místě, ale neděle se mu vůbec nevydařila, 50 ho odsunula na 18.místo. Jeho starší kolega v kategorii do 23.let to měl podobné, v neděli 7. Místo s velkými technickými problémy, zato neděle po excelentní jízdě vítězství.

Mezi kajakáři do 14.let letos prvním rokem závodil Vojtův bratr Kuba a nevedl si špatně, v sobotu 6. A v neděli 4. místo ho v součtu posunulo na 4. místo celkově. Do 16. Let byl mezi kajakáři horký domácí favorit a juniorský reprezentant Jakub krejčí. V sobotu jasně vyhrál kvalifikaci, ale finálová jízda mu vůbec nevyšla, dojel 16. V neděli si spravil chuť a zvítězil.

Celkový dojem z domácích závodníků byl výborný, vždyť  vloni se mezi elitu dostával pouze Jakub Krejčí, nyní se přidávají další.