SK vodní slalom České Budějovice

Akce pro veřejnost pod lipenskou přehradou v srpnu 2016

6.srpna - 18. srpna: rafting pro veřejnost

V rámci olympijského parku Rio-Lipno 2016 je pro veřejnost připraveno raftování pod vedením zkušených instruktorů. Veřejnosti se tak nabízí unikátní příležitost vyzkoušet si rafting na trati přímo pod lipenskou přehradou, tedy na té části, která je veřejnosti běžně nedostupná, protože je standardně vyhrazena závodům ve slalomu a sjezdu na divoké vodě. Služba zapůjčení kompletního vybavení (helma, vesta, neoprénové oblečení, pádlo, raftový člun), školení pohybu a chování na divoké vodě několik jízd se zkušenými průvodci od hráze lipenské přehrady po cílovou rovinku slalomových závodů.
Rezervace je možná v rezervačním systému Rio-Lipno pro termíny od  6.srpna do 18. srpna na hodinové vyjížďky v časech 10:00-15:00 (poslední tedy 15:00-16:00). K dispozici jsou i zvýhodněné rodinné termíny.

19. srpna - 21.srpna: Mistrovství ČR ve vodním slalomu, sprintu a sjezdu

Během víkendu 20.-21. srpna pořádá SK vodní slalom České Budějovice na trati pod lipenskou přehradou Mistrovství České republiky ve vodním slalomu. V rámci víkendu se na trati odehraje rovněž MČR ve sprintu a sjezdu na divoké vodě. Veřejnost tak má šanci vidět ty nejlepší vodní slalomáře a sjezdaře na jedné z nějtěžších tratí v České republice.

Podrobný plán akcí na divoké vodě pod lipenskou přehradou:

kompletní plán ke stažení (PDF, 400 kB)

K dispozici jsou šatny pro dámy i pányZkušená instruktorka vybírá správné vybaveníŠkolení chování na raftu a divoké voděJak dostat zpět do raftu vypadnuvšího člena posádkyNájezd do první peřejePojeli jsme první peřejMíříme do cíle první jízdyNa první peřeji si to užívámePři druhé jízdě už zkoušíme vodácké dovednosti: tady zavěšení do vracákuNájezd do nejdivočejší sekce, Váňova skokuPrůjezd Váňovým skokemAdrenalin na Váňovi, úsměv nechybíDo cíle...Pod dohledem instruktora zkoušíme eskymákyNástup do první půlky eskymáckého obratuPlán akcí Vodácké Lipno 2016

©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad