SK vodní slalom České Budějovice

5 medailí z 1. Českého poháru žáků pro SKVS Č.Budějovice

První červnovou sobotu se uskutečnil na řece Ploučnici ve Stružnici u České Lípy první závod ČPŽ. V tropických vedrech se závodníci postavili na start nelehké tratě. 

Branku číslo 3 projel bez kule jako první s číslem 11 budějovický Vítek Šedivý a po něm opět dlouho nikdo. Na přesazených bránách číslo 5,6,7 seděl na rozhodcovském postu Lojza Kuna a na jeho vyplněných lístcích se to padesátkama jen hemžilo.

Parádně si s tratí poradil Jakub Krejčí, který sobotní závod ve své kategorii žáků starších vyhrál a spolu se svým deblovým parťákem Vojtou Stanovským si ještě došel pro stříbrnou medaili v kategorii C2 M.

V neděli se závodilo sice na méně obtížné trati, bohužel však ve stále houstnoucím dešti, který ustal až kolem jedné hodiny. Jakub Krejčí potvrdil formu a opět zvítězil. V kategorii žáků starších C2M obsadili Jakub Krejčí a Vojtěch Stanovský 2.místo a Jakub Stanovský s Janem Šedivým si vyjeli 2.místo v kategorii C2M žáci mladší.

Pochvalu si zaslouží také Hanička Tesařová, která se navzdory zdravotní indispozici poprala statečně se sobotní tratí a nedělní druhou jízdu zvládla bez kule.

©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad