SK vodní slalom České Budějovice

Olympionik Stanislav Ježek vyhrál na festivalu Wave extrémní Boater Cross

 

Přímo z olympiády v Londýně přijel na festival Wave do Českých Budějovic Stanislav Ježek. Pátý muž z posledních dvou olympijských her chyboval ve finále závodu ve vodním slalomu a skončil až osmý. Se svým švagrem, reprezentačním kolegou, Janem Maškem ale vyhráli extrémní závod Boater (Masso) Cross, ve kterém jedou vždy čtyři turistické kanoe najednou. Do finále se dostali až po hlasování diváků, protože v semifinále předvedli několik velmi efektních kousků. 
 
V hlavním závodě ve vodním slalomu se skvěle ukázal Jiří Prskavec, který před třemi týdny vybojoval titul mistra světa v kategorii do 23 let. Na festivalu Wave suverénně ovládl kategorii kajakářů. Nejblíže mu byl druhý Luboš Hilgert a třetí Němec Fabian Schweikert.
 
Pro druhé české vítězství dojela mezi kajakářkami Veronika Vojtová, která za sebou nechala Francouzku Estelle Hellardovou a Slovinku Ninu Bizjakovou. Velká favoritka – úřadující mistryně světa v kategorii do 23 let – Kateřina Kudějová, nezvládla finále a skončila desátá.
 
Závod singlkanoistů ovládl Slovák Matej Beňuš, který letos jen těsně přišel o olympijské hry. Slovensko v Londýně reprezentoval nakonec bronzový Michal Martikán. Na stupně vítězů ho doprovodil Pavel Foukal a úřadující vicemistr světa Němec Nico Bettge. 
 
V kategorii deblkánoí přišla kvůli padesátivteřinové penalizaci o vítězství favorizovaná dvojčata Kevin a Kai Müllerovi z Německa. Nejrychlejší nakonec byli Lukáš Přinda s Janem Havlíčkem.
 
 „Festival začal už pátečním závodem juniorů a celkem jsme měli závodníky z 10 zemí. Abychom stihli celý program, museli jsme omezit počet startujících, i tak jich ale jelo přes 250,“ popisuje ředitel festivalu Martin Toncar a dodává: „vodáci mi říkají, že se jim festival líbil, takže mám radost, že i pátý ročník festivalu klapnul. Chtěli jsme, aby se lidé bavili na vodě i na suchu.“
 
V rámci festivalu se v pátek a sobotu večer konaly koncerty a sami diváci si vyzkoušeli divokou vodu – pod dohledem zkušených instruktorů jezdili zdarma na raftu.  
 
Kompletní výsledky jsou na webu.
 
Partnerem festivalu byl i Klub nemocných cystickou fibrózou.

Fotky ještě postupně doplňujeme. Pokud máte vlastní, rádi přidáme i odkaz na ně. 

 

Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad