SK vodní slalom České Budějovice

Začíná festival Wave, přijede pátý muž olympiády Stanislav Ježek

 

V pátek v 10:30 začne závodní program pátého ročníku Mezinárodního festivalu vodních sportů Wave. Přímo z olympijských her přijede do Českých Budějovic singlkanoista Stanislav Ježek, který v Londýně vybojoval páté místo. Hlavní program největšího vodáckého festivalu v České republice odstartují v 19:30 kapely Streetwings, Potrubí a Akia b.a. V sobotu začíná kvalifikace závodu ve vodním slalomu v 10:00, divácky velmi atraktivní Boater (Masso) Cross odstartuje v 17:00.
 
Proti českému olympionikovi Stanislavu Ježkovi se postaví například úřadující vicemistr světa Němec Nico Bettge nebo Slovák Matej Beňuš, který na loňském mistrovství světa bral bronz.
 
„Slavit určitě budeme nejen stříbro Vavřince Hradilka, ale i výsledek Standy Ježka a Štěpánky Hilgertové,“ říká ředitel festivalu Martin Toncar a dodává: „ze čtyř šancí je jedno stříbro a čtvrté a páté místo, to je vynikající úspěšnost, na jakou všechny ostatní sporty koukají hodně z dálky.“
 
Pro diváky bude připraven zdarma rafting pod vedením zkušených instruktorů Navíc si každý může vyzkoušet plavání v divoké vodě a river boarding. Divácky velmi atraktivní bude nejen mezinárodní závod ve vodním slalomu (semifinále v neděli od 10:00, finále od 12:30), ale také extrémní Boater (Masso) Cross. V něm jedou vždy čtyři nafukovací turistické otevřené kanoe slalomovou tratí najednou. Pravidlo je jediné: dostat se dolů jako první.
 
Hudební skupiny budou hrát nejen v pátek večer, ale také v sobotu. Opět od 19:30 se představí Pampalini Funky Jam, StrongCoffe a Road Work. Ve vložených soutěžích navíc budou diváci soutěžit o poukazy do lanového centra Máj.
 
Letos bude navíc mezi partnery i Klub nemocných cystickou fibrózou. Víc o sdružení i nemoci najdete na www.slanedeti.cz 
 
Vstup je na celý festival zdarma.
 
Kompletní program je na webu festivalu.
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
Vodácký areál Lídy Polesné
©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad