SK vodní slalom České Budějovice

Náš kanál ze vzduchu

pádlovaní na kanále začne až od 1.4. tak se nad ním zatím alespoň proleťte :-)   Celý článek

Zápis z valné hromady

Rekonstrukce loděnice

v roce 2016 jsme za pomoci grantů od města České Budějovice zahájili dlouho očekávanou rekonstrukci loděnice.

  Celý článek

Jihočeští vodáci v Nepálu

na měsíční expedici do Nepálu se vydala skupina jihočeských vodáků. Hlavním cílem, bylo splutí divoké řeky Karnali. Na těchto stránkách se budete moci s touto krásnou řekou také seznámit.   Celý článek

Mistrovství České Republiky juniorů

Do Českých Budějovic se 10. a 11. září sjela česká juniorská elita. V sobotu zde proběhly souboje o tituly mistrů republiky ve slalomu, v neděli ve sprintu. Prví část dne patřila vždy jednotlivcům, odpoledne pak byly ke shlédnutí atraktivní jízdy družstev. Mezi republikovou špičkou, se víc než výborně prosadil domácí Jakub Krejčí, který ač ještě věkem mezi dorostence nepatří, svými výkony však již ano. Kategorii dorostenců mladších ovládl s přehledem a nebýt čtyř trestných vteřin, vyhrál by s náskokem přes dvě vteřiny i celkově. Mezi, až o několik let staršími borci, se neztratili ani další českobudějovické naděje Václav Kuna, Tomáš Rezek, či bratři Stanovští. V závodě družstev se pak na stupně vítězů podívali i další.

Výsledky slalom

Výsledky sprint

Fotogalerie I

Fotogalerie II

Akce pro veřejnost pod lipenskou přehradou v srpnu 2016

6.srpna - 18. srpna: rafting pro veřejnost

V rámci olympijského parku Rio-Lipno 2016 je pro veřejnost připraveno raftování pod vedením zkušených instruktorů. Veřejnosti se tak nabízí unikátní příležitost vyzkoušet si rafting na trati přímo pod lipenskou přehradou, tedy na té části, která je veřejnosti běžně nedostupná, protože je standardně vyhrazena závodům ve slalomu a sjezdu na divoké vodě. Služba zapůjčení kompletního vybavení (helma, vesta, neoprénové oblečení, pádlo, raftový člun), školení pohybu a chování na divoké vodě několik jízd se zkušenými průvodci od hráze lipenské přehrady po cílovou rovinku slalomových závodů.
Rezervace je možná v rezervačním systému Rio-Lipno pro termíny od  6.srpna do 18. srpna na hodinové vyjížďky v časech 10:00-15:00 (poslední tedy 15:00-16:00). K dispozici jsou i zvýhodněné rodinné termíny.

19. srpna - 21.srpna: Mistrovství ČR ve vodním slalomu, sprintu a sjezdu

Během víkendu 20.-21. srpna pořádá SK vodní slalom České Budějovice na trati pod lipenskou přehradou Mistrovství České republiky ve vodním slalomu. V rámci víkendu se na trati odehraje rovněž MČR ve sprintu a sjezdu na divoké vodě. Veřejnost tak má šanci vidět ty nejlepší vodní slalomáře a sjezdaře na jedné z nějtěžších tratí v České republice.

Podrobný plán akcí na divoké vodě pod lipenskou přehradou:

kompletní plán ke stažení (PDF, 400 kB)

Plán akcí Lipno 2016   Detaily a fotogalerie

další články, strana  1  2  3  4  5  6   7   8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 

Kdo jsme

- již 58 let existence
- více než 100 členů
- na 720 medailí

Sportovní klub vodní slalom České Budějovice (SKVSČB) je dobrovolným občanským sdružením zajišťujícím kulturní, sportovní a osvětovou činnost.
Domovským areálem je Vodácký areál Lídy Polesné v Českém Vrbném u Českých Budějovic.
Jsme organizátory mezinárodního festivalu vodních sportů Wave a řady dalších akcí včetně MČR.
Realizujeme projekt financovaný z fondů EU, který výrazně zvýší a zkvalitní nabídku služeb pro sportovce, návštěvníky i turisty.

Děkujeme

Jižní Čechy olympijské 2016
E.ON
Město České Budějovice
Jihočeský kraj
Město Hluboká nad Vltavou
LIPNO SERVIS
Restaurace Na Kanále
Budějovický Budvar
results.cz
Galileo production
TNP
EM Grafika
Kanoe.cz
ČEZ
ČEZ
©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW
ROP Jihozápad