SK vodní slalom České Budějovice

Mistrovství České Republiky dorostu

Tento víkend 13.-14. 9. 2014 se uskutečnilo mistroství české republiky juniorů ve slalomu a sjezdu na divoké vodě. Tentokrát se závody konaly na umělé slalomové dráze Křivoklát u Roztok. V sobotu, tedy první závodní den, se na trať vydali slalomáři. Sobota byla pro budějovický oddíl důležitá, protože specializace tohoto oddílu je právě slalom. I přes nepřízeň počasí a nadměrný stav vody se našim českobudějovickým závodníkům dařilo.  Jako první se na trať vydal Matěj Štětka, přes velkou konkurenci vybojoval pro tým 19. místo. Nesmíme zapomenout na kajakáře Jakuba Krejčího, který se věkem žáka, dokázal poprat s tratí lépe, než někteří junioři a skončil na 36. místě.  Další závodnicí byla Bára Čekalová a díky jejím jízdám si vybojovala dvě bronzové medaile a to v kategorii singlířek a kajakářek.  Poslední individuální kategorií byli singlíři, kde naši domácí borci Matěj Cepek a Václav Kuna obsadili 7. a 9. místo ve své kategorii. Po individuálních jízdách se uskutečnilo mistroství české republiky hlídek, kde Bára Čekalová, Václav Kuna a Matěj Cepek obsadili druhé místo a stali se tak více mistry české republiky.
Účast Budějovic nechyběla ani druhý závodní den. I přesto že specializací je slalom, objevovali se budějovická jména v první polovině výsledkové listiny i ve sjezdu.

©SK vodní slalom České Budějovice - všechna práva vyhrazena | rss | design Jan Junek | realizace StachSW